• SAÇ VE SAKAL EKİMİ

  • Kategori:

    Genel

  • Etiketler:

    kalıcı saçlar,saç ekimi,sakal ekimi

  • Yayınlanma Tarihi:

    15 Mayıs 2017

  • Paylaş:

Çeşitli yaralanmalar, yanık, doğuştan seyrek çıkan sakallar gibi sebeplerden sakalın çıkmadığı bölgelere enseden alınan dökülmeyen genetik kodlara sahip kıl köklerinin ekilmesidir.

Saç ekimi estetik olarak görüntümüzü en çok etkileyen operasyonlardan biridir. Saçlarımız daha genç görünmemizi sağlar.Saç ekiminde önemli olan doğal görünümlü saçlara sahip olmaktır. Saç ekimi kişiye özel planlanır.Saç kaliteniz ekim sonucunu etkileyen en önemli kriterlerdendir. Saç ekimi plastik cerrah veya dermatolok tarafından yapılmalıdır. Ense bölgesindeki dökülmeyen genetik kodlara sahip saç kökleri dökülmüş alanlara kanallar açılarak ekilir. Saçsız bölgedeki kanallar mutlak bir doktor tarafından açılmalı hastanın saç ekim planlamasını bütünleyecek şekilde kanal açıları ve sıklığı belirlenmelidir. Saç ekimi 6-7 saat sürer. Ekilen saçlar ömür boyu kalıcıdır. Saç Ekimi sonrası saçlar 6-8 ayda çıkar. 1 yılda tamamlanır. Yurtdışından gelen hastalarımızın 2 gün İstanbulda kalması gerekli. Saç ekimi sonrası 10 gün hastalarımıza ücretsiz verdiğimiz özel losyon ve şampuan ile hemşirelerimizin gösterdiği şekilde bakım yapılır. Saç ekimi sonrasında 1 ay aşırı güneş ,denize girmek ağır sporlar yapmaktan kaçınınız. Saç ekimi sonrası 6 ay boyunca makasla kestiriniz. Saç ekimi sonuçları 1 yıl geçtikten sonra tam olarak görülmüş olur.

 SAKAL EKİMİ

Sakal ekimi; çeşitli yaralanmalar,yanık,doğuştan seyrek çıkan sakallar gibi sebeplerden sakalın çıkmadığı bölgelere enseden alınan dökülmeyen genetik kodlara sahip kıl köklerinin ekilmesidir. Sakal ekimi lokal anestezi altında yapılır.Ekilen sakallar 10 gün özel olarak verilen losyonla ve şampuanla yıkanır. 2 hafta sonra iyileşme sürecinin bir basamağı olarak ekilen sakal köklerinde dökülme olabilir. 6-8 aya kadar dökülenlerin tamamı çıkar. Ekilen sakallar ömür boyu kalıcıdır.

Tüm Makaleler