BUHARA'DA TEDAVİ
GÜZELLİK MERKEZİ
Değişken iklim koşulları, cildimizin maruz kaldığı kirli hava, temizlik alışkanlıkları, sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve stresli yaşam gibi etkenler çeşitli cilt sorunlarını ortaya çıkarmaktadır. En büyük organımız olan cildimizi sağlıklı tutmanın sayısız faydaları bulunmaktadır. Daha sağlıklı bir cilde kavuşmanız için uzman doktorumuz yönetiminde kesin çözümlü birçok alternatif yöntemi hizmetinize sunmaktayız. Alanında uzman doktorumuz, eğitimli ve tecrübeli ekibimiz, son teknoloji ve alanında en iyi cihazlarımız , kalite standartlarına uygun işleyişimiz ile birlikte şehrimize güzellik merkezi alanında 25 yılı aşkın süredir hizmet vermekteyiz. Güzellik merkezi hizmetimiz hakkında bilgi veya randevu almak için 0534 591 73 03 nolu hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz…
Hizmetlerimiz - 1
Uzm.Doktorumuz Tarafından Yapılan İşlemlerimiz
Paris Işıltısı
Gençlik Aşısı
Mezobotoks
Dolgu
Botoks
PRP
Yüz Mezoterapisi
Saç Mezoterapisi
Kollajen enjeksiyonu
Damar Lazer
Thulium Lazer
Hizmetlerimiz - 2
Uzm. Doktorumuz Nezaretinde Yapılan İşlemlerimiz
Lazer Epilasyon
Hydrafacial
Kirpik lifting
Bölgesel incelme(kavitasyon)
Klasik Cilt Bakımı
Microblading
Merak Edilenler (Lazer Epilasyon)

1.Lazer epilasyon nedir? Nasıl uygulanır?

Lazer epilasyonu vücudun herhangi bir bölgesinde istenmeyen kıl ve tüylerin rahatsız edici görünümünün yanı sıra kalıcı çözüm elde edilebilmesi için kıl köklerinin lazer ışınları ile yok edilme işlemidir. Ten/kıl rengi ve yapısına göre kullanılacak lazer çeşitleri değişkenlik gösterir. Her kişiye aynı tip lazer kullanılması doğru değildir.

2.Alexandrite lazer nedir? Nasıl uygulanır?

Alexandrite lazer üzerinde çok güçlü bir soğutma sistemi bulunmaktadır. Uygulama esnasında basınçlı soğuk atışı yapılır, uygulanan cilt bölgesinde soğutma işlemi yaparak acı duymamanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra kıl kök hücrelerinizi yakarak çok iyi sonuç alınmasını sağlar.

3.Nd –YAG lazer nedir? Nasıl uygulanır?

Nd-YAG lazer epilasyon için oldukça güvenilirdir. Dalga boyu daha derin dokuya nüfus edebildiğinden kıl kökünün en uygun cilt yapısına sahip olan kişilerde en derin etkiyi sağlar ve de çok iyi sonuç alınabilir.

4.Diode Buz lazer nedir? Nasıl uygulanır?

Diode buz lazer cilt yapısı uygun kişilerde kullanılmalıdır. Bu kişiler genellikle ince ve açık renkli tüye sahip olmalıdır. Diode Buz lazer yüz bölgesi şakaklar arası oluşan ince tüylerde sıklıkla kullanılır.

5.İğneli epilasyon nedir ? Nasıl uygulanır?

İğneli epilasyon yapılacak bölgedeki kıl köklerinin sağlıklı bir şekilde incelip yok olabilmesi için kıl kökünün kalın olması gerekmektedir.
İğneli epilasyon işleminde kullanılan kıl kökünden daha ince uca sahip bir medikal alet yardımı ile kıl köküne güvenilir hale getirilmiş elektrik akımı verilir. Bu akım kıl köklerinin yanmasına sebep olur. Yanan kıl kökleri cımbız yardımı ile çekilerek kıl köklerinin tekrar çıkması tamamen önlenir.

6.Hastanemizde lazer epilasyon nasıl bir ortamda yapılıyor?

Lazer epilasyon işlemleri hastanemiz bünyesinde bulunan dermatoloji ve güzellik merkezi katımızda yapılmaktadır. Kişiye özel konforlu odalarımızın yanı sıra hijyen koşullarında gösterilen özen en üst düzeydedir. Her seans sonrası medikal dezenfektanlar ile hijyenik bir ortam sağlanmaktadır.

7.Lazer epilasyon yapan ekibimiz öncelikle nelere dikkat ederek işleme başlıyor?

Lazer epilasyonun ilk seansına başlanılmadan önce kişinin ten ve kıl yapısını göz önünde bulundurularak güzellik uzmanlarımız, uzman doktorumuz nezaretinde cihaz seçimi yapar. Her kişinin cilt ve kıl tipi farklı olduğu için kişinin ihtiyacı baz alınarak doğru doz atışları, seans aralıkları ve seans sayıları belirlenir. Daha sonrasında lazer epilasyon seanslarına başlanır.

8.Lazer epilasyonun yan etkisi var mıdır?

Lazer epilasyonun yan etkisi yok denilecek kadar azdır. Çok nadir görülmekle birlikte cilt hassasiyetine göre birkaç gün süren kızarıklıklar oluşabilir. Bu durum ciltten cilde değişkenlik gösterir, kalıcı bir yan etki oluşmamaktadır.

9.Lazer epilasyon işleminin yaş aralığı var mıdır?

Lazer epilasyon işlemi genellikle 18 yaşını doldurmamış kişilere önerilmemektedir.18 yaşını doldurmuş herkes kıl ve ten yapısına göre doğru cihazlara yönlendirilerek lazer epilasyon seansı yaptırabilir.

10.Lazer epilasyonu ten rengine göre değişkenlik gösterir mi?

Lazer epilasyonda ten rengine göre değişkenlik gösterir, her ten rengine aynı dozlar uygulanmaz, farklı dozlar ,farklı cihazlar kullanılır.

11.Lazer epilasyon senasına gelmeden önce yapılması gereken hazırlıklar nelerdir?

Lazer epilasyon seansına gelmeden önce kesinlikle güneş ışınlarına maruz kalınmamış olunmalıdır. Lazer epilasyon uygulanacak bölgeye kökten alma işlemi uygulanmamış olmalıdır. Kıl boyları ise kısa bir şekilde ayarlanıp seansa gelinmelidir.

12.Lazer epilasyon esnasında acı hissedilir mi?

Lazer epilasyon tamamen ağrısız bir işlem değildir. Kişinin ağrı eşiğine göre ağrı hissiyatı değişkenlik gösterir, genellikle hissedilen ağrı tolere edilebilir seviyededir. Ağrı hissi uyuşturucu kremler yardımı ile minimum seviyeye indirilebilir.

13.Lazer epilasyonunun bölgelere göre süresi nedir?

Lazer epilasyon seans süresi bölgeden bölgeye ve kıl köklerinin sıklığına göre değişkenlik gösterir bu sebeple net bir süre verilmemektedir.

14.Lazer epilasyon vucüttaki hücrelere zarar verir mi?

Lazer epilasyonu herhangi bir hücreye zarar vermez. Lazer epilasyonda kullanılan dalga boyu sadece kıl kökünü hedef alarak gönderilir ve bu işlem herhangi bir hücreye zarar veremez.

15.Lazer epilasyon yapılan bölgede cilt renginde bozukluklar olur mu?

Lazer epilasyonu yapılan bölgede cilt hassasiyetine göre hafif renk tonu değişimi olabilir. Bu çok sık karşılaşılan durum değildir.

16.Lazer epilasyondan sonra kullanılması gereken ilaç ya da krem var mıdır?

Lazer epilasyondan sonra herhangi bir ilaç kullanılması söz konusu değildir. Cilt yapısının hassasiyetine göre çeşitli nemlendirici özelliği olan kremler önerilebilir.

17.Cilt yapımın hassas olduğunu düşünüyorum seansa başlamadan önce doktorunuza cilt analizi yaptırabilir miyim?

Seans öncesi doktorumuzla görüşüp cilt yapınıza en uygun işlem hakkında görüştükten sonra seansa başlayabilirsiniz.

18.Lazer epilasyonu tüm yüz için uygun mu?

Evet uygundur, gerekli hassasiyeti içeren uygulamalar yapıldığı ve kıl yapısının uygun olduğu taktirde hiçbir problemle karşı karşıya kalınmamaktadır.

19.Emzirme dönemindeyim lazer epilasyon yaptırabilir miyim?

Emzirme döneminde lazer epilasyon uygun görülmemektedir. Annenin doğum sonrası dönem içerisinde hormonal yapısı sürekli değişkenlik gösterir. Kıl köklerinin yapısının eski haline gelebilmesi için belirli bir zaman beklenmesi gerekmektedir. Sağlıklı sonuç alınabilmesi açısından bebek 6. ayını doldurulduktan sonra seanslara başlanması doğru olacaktır.

20.Sivilce tedavisi görüyorum lazer epilasyon yaptırabilir miyim?

Sivilce tedavisinde kullanılan Roaccutane gibi izotretinoinin etken maddesi içeren ilaçlar cilt yapısını incelttiğinden dolayı ışığa karşı hassasiyet ortaya çıkmaktadır ve bu durumda kişiye lazer epilasyon önerilmemektedir. Kullandığınız ilaçlar ve tedavinizin seyri uzman doktorumuz tarafından değerlendirilmeden lazer seansı yaptırmamanız tavsiye olunur.

21.Sivilce tedavim bittikten ne kadar zaman sonra lazer epilasyona başlayabilirim?

Sivilce tedaviniz bittikten hemen sonra lazer epilasyon uygulaması uygun görülmemektedir. Eğer tedavi aşamasında cilt yapınızı inceltecek türde bir ilaç kullanımı yapıldıysa, dozu zamanla arttırılan bu tarz ilaçlar cilt yapısında oldukça büyük etki yaratmaktadır. Cilt yapısının normal hale gelebilmesi için ilaç kullanımı bittikten sonra 6 -7 ay süreye ihtiyaç vardır, sonrasında lazer epilasyona başlanabilir.

22.Kanser tedavisi görüyorum lazer epilasyon yaptırabilir miyim?

Tedavi süresinde alınan ilaçlar vücutta yaratacağı tepkilerin belirsiz olması nedeniyle kanser tedavisi gören kişinin lazer epilasyonu yaptırması uygun görülmemektedir.

23.Kanser tedavim bittikten ne kadar süre sonra lazer epilasyon yaptırabilirim?

Eğer kişi kanser tedavisini tamamlayıp ve ilaç kullanımını da bitirdiyse doktorunun onayı doğrultusunda lazer epilasyona başlanılabilir.

24.Lazer epilasyon yumurtalıklarıma zarar verir mi?

Lazer epilasyon için kullandığımız cihazlardan çıkan ışınların her hangi bir radyolojik ışına dönme durumu yoktur. Lazer ışınları sadece kıl köklerine gidebilecek güce sahiptirler. Kıl kökleri cildin mm derinliğinde oldukları için lazer ışınları herhangi bir iç organlara zarar vermemektedir.

25.Lazer epilasyon Regl düzensizliği yapar mı?

Lazer epilasyon regl düzensizliği yapmaz. Regl döneminde kişi duygusal ve yapısal anlamda hassasiyet göstebildiği için ağrı eşiği çok düşük olabilir. Bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösterse de regl döneminde lazer epilasyon önerilmez.

26.Yaz aylarında lazer epilasyon yaptırabilir miyim?

Cilt zararlı güneş ışınlarından korunduğu sürece lazer epilasyon yaptırılmasında sakınca görülmemektedir. Cildin güneş ışınlarından yeterince korunamadığı durumlarda lazer epilasyon yaptırılırsa leke oluşumu görülebilir.

27.Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra güneşe çıkabilir miyim?

Lazer epilasyonu uygulamasından sonra zorunlu bir durum olmadığı sürece en az bir hafta kadar güneş ışınlarından kaçınılması gerekmektedir. Lazer epilasyon uygulanan bölgeye yüksek koruma içeren güneş kremleri kullanılmalıdır.

28.Lazer epilasyon cildimi yakar mı?

Kullandığımız epilasyon aletinin ışınları kıl köklerini hedef alır ve melanin pigmenti tarafından emilmektedir. Bu işlem sırasında sadece kıl kökleri etkilenmektedir, ciltte yanığa sebebiyet vermez.

29.Lazer epilasyon hangi kıl türlerinde daha etkilidir?

Lazer epilasyon başarısında kıl köklerinin rengi ve tipi çok büyük rol almaktadır. Koyu kıl renkleri, açık kıl renklerine göre lazer epilasyona daha duyarlıdır. Lazer epilasyon başarısı açık tenli, koyu kıl kökü olan kişilerde daha yüksektir.

30.Hormon bozukluğundan kaynaklı tüylenmelerde lazer epilasyon ne kadar etkilidir?

Hormonel bozukluklardan oluşan tüylenmelerde, kıllar lazer epilasyona karşı daha dirençlidir. Bu yüzden hormonel problemler uygun tedavi ile giderildikten sonra lazer epilasyon işlemi gerçekleştirilmelidir. Hormonel yapı bozukluğu durumlarında, vücudun seansa vereceği tepki bilenemeyebilir.

31.Erkeklerde seans süresi ne kadardır?

Seans süresi kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Erkeklerin kıl kökleri kadınlara göre genellikle daha koyu renkte olduğu için daha etkili sonuç elde edilme şansı yüksektir.

32.Hastanenizde erkeklerde hangi bölgelere lazer epilasyon yapılabilir?

Erkeklerde lazer epilasyon yapılan bölgeler; göğüs, sırt, boyun, sakal üstü ve yanak bölgeleridir.

33.Tek seans da tüylerimden kurtulabilir miyim?

Günümüz teknolojisinde tek lazer epilasyon seansında tamamen tüylerden kurtulmak mümkün değildir. Lazer ışını tek atışta tüm kıl köklerini görememektedir. Seansın tekrarlanma zamanına kadar aktif olan kıl kökleri kendini gösterir ve tekrar seans yaptırmanız gerektiğini gözlemleyebilirsiniz.

34.Birinci seans yapıldıktan ne kadar zaman sonra ikinci seansa gelmeliyim?

Lazer epilasyon kişiye özel bir işlemdir. İşlem görecek kişinin kıl/ten analizi yapıldıktan sonra seans aralıkları belirlenir.

35.Lazer epilasyon kalıcı sonuç vermekte midir?

Lazer epilasyon kıl ve tüylerde oldukça kalıcı ve başarılı bir yöntemdir. Önerilen seans sürecini aksatmadan tamamlayan kişilerde başarı oranı oldukça yüksektir.

-Son Güncelleme: 17.04.2023
Bölüm Doktorlarımız