• BUHARA HASTANESİNDEN BİR HİZMET DAHA

 • Kategori:

  Göz

 • Etiketler:

  VİTREKTOMİ,Göz Hastalıkları,VİTREKTOMİ AMELİYATI

 • Yayınlanma Tarihi:

  22 Eylül 2018

 • İlgili Doktorlar:
 • Paylaş:

BUHARA’DA VİTREKTOMİ AMELİYATLARI RUTİN OLARAK YAPILMAYA BAŞLANDI.

Buhara Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanları Op.Dr.Murat KİKİ ve Op.Dr.Nihat ÇAĞLAR’ı kadrosuna ekleyerek daha kaliteli hizmet vermek adına ciddi bir adım atmıştı,Dün gerçekleştirilen operasyonda da, daha önce göz içi kanaması geçiren ve şeker hastalığı bulunan hasta görmeye başladı, Op. Dr. Murat KİKİ tarafından gerçekleştirilen operasyon yaklaşık 3 saat sürdü.

Op.Dr. Murat KİKİ’nin yaptığı açıklamada hastanın ilk müracaatında sadece ışığı hissettiği başka hiç bir şey görmediğini belirtti, Hasta çok eski şeker hastası olduğu için buna bağlı göz içinde kanamalar ve bantlar oluşmuştu, Biz yaptığımız ameliyatda kanama ve bantları temizledik 3 saat süren operasyon gayet başarılı geçti, Ameliyat sonrası hasta görmeye başladı ve görme gün geçtikçe artacaktır, dedi.

Bu tür hastalıkların ihmale gelmeyeceğini sonunda ağır ve kalıcı görme kayıpları, göz tansiyonu yükselmesine bağlı şiddetli ağrıların olabileceğini belirtti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan BaşHekim Dr. Hulki AŞIR Göz kliniğinde daha önce Excimer Lazer, Akıllı Lens Uygulama Ameliyatları, Lazerle Göz Yaşı Kanal Ameliyatları, Keratakonus Ameliyatlarından sonra Vitrektomi Ameliyatlarını da rutine sokmaya başladık dedi,  ve çoğu hastanede yapılmayan bu tür ameliyatların Hastanemizde yapılması gerçekten gurur verici.  Tüm amacımız halkımıza daha iyi şartlarda daha iyi  hizmet vermektir.

Tüm haberler